Premiera Projektu Ara przełożona. Modularny smartfon nie zadebiutuje w tym roku

Opublikowano: 2015-08-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-projekt_ara-premieraW styczniu Google ogłosiło, że w drugiej połowie tego roku w Portoryko wystartuje program pilotażowy dla modularnego smartfona. Tak się jednak nie stanie, gdyż osoby odpowiedzialne za projekt ujawniły, że premiera została przesunięta na przyszły rok.

Nie podano dokładnej daty rozpoczęcia pilota Projektu Ara, a na więcej szczegółów trzeba będzie trochę poczekać – niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu dowiemy się czegoś nowego. Początkowo obawiano się, że nad pierwszym tego typu smartfonem o nazwie Spiral 2 zawisły czarne chmury, a przedstawiciele projektu po prostu nie chcą się do tego przyznać. Zapewniają oni jednak na Twitterze, że plan się nie zmienił i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Można więc założyć, że powodem opóźnienia jest poziom skomplikowania urządzenia. Idea Projektu Ara zakłada bowiem stworzenie ekosystemu modularnych smartfonów, które jak sama nazwa wskazuje, będą w pełni konfigurowalne, zgodnie z preferencjami użytkownika. Dostępnych będzie sporo różnych modułów (na sam początek około 20-30) podzielonych na kilka kategorii – m.in. pamięć RAM, procesor i aparat. Moduły te będzie można zakupić i zmieniając poszczególne elementy smartfona udoskonalać go, bez konieczności wymiany całego sprzętu na inny model.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.