Premiera Samsung Pay przełożona na wrzesień. Usługa trafi w tym roku do Europy

Opublikowano: 2015-06-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung

news-samsung_paySamsung zdecydował o przesunięciu premiery swojej usługi płatności mobilnych Samsung Pay. Wystartuje ona we wrześniu tego roku, prawdopodobnie w okolicach debiutu nowego flagowego urządzenia. Ponadto, firma potwierdziła, że system pojawi się m.in. w Europie i Chinach.

Poprzednio Samsung twierdził, że z jego nowej usługi będzie można korzystać już od lipca. Wygląda jednak na to, że potrzeba nieco więcej czasu na ustalenie wszelkich szczegółów i dopracowanie całości, przygotowując odpowiednie warunki do konkurowania z serwisami płatności od Apple i Google. Wiceprezydent koreańskiego koncernu, Rhee In Jong stwierdził na zebraniu inwestorów, że Samsung Pay zadebiutuje we wrześniu 2015 roku, początkowo tylko w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Według szacunków, w pierwszym okresie ma z niego korzystać około 15-20% posiadaczy smartfonów Samsunga.

W niedalekiej przyszłości, docelowo do końca tego roku, usługa ma zacząć pojawiać się na na innych rynkach, wliczając w to Europę, Chiny, Australię i Amerykę Południową. Rhee In Jong dodał, że Samsung Pay będzie dostępny nie tylko na topowych urządzeniach, jak chociażby Galaxy S6 czy S6 Edge, ale również na sprzętach z niższych segmentów.

Rynek płatności mobilnych staje się coraz bardziej lukratywny, co dostrzegają technologiczni giganci. Konsumenci przyzwyczajają się do przeprowadzania transakcji za pomocą swoich smartfonów, płacąc za kawę, ubrania czy jedzenie w restaruacjach. Rynek ten osiągnie wartości 142 miliardów dolarów do 2019 roku, w porównaniu do 67 miliardów dolarów w obecnym – wynika z danych Forrester Research Inc. Nic zatem dziwnego, że Google, Apple, PayPal, a teraz również Samsung, zamierzają ukroić odpowiednio duże kawałki tego tortu.

Źródło: Bloomberg

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.