Premiera ZTE Blade L3 na MWC 2015

Opublikowano: 2015-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-zte-blade-l3ZTE wprowadza na rynek europejski kolejny smartfon w przystępnej cenie, który ma za zadanie powtórzyć sukces innych przedstawicieli popularnej serii Blade.

ZTE Blade L3 można premierowo zobaczyć na Mobile World Congress w Barcelonie. Linia Blade jest dobrze znana w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Południowej. W ciągu niespełna czterech lat sprzedano i wyprodukowano ponad 20 milionów egzemplarzy tych urządzeń, dzięki czemu seria Blade stała się pierwszą chińską linią smartfonów, która przekroczyła ten próg. W Polsce pierwszy smartfon z rodziny Blade pojawił się w grudniu 2012 roku.

news-zte-blade-l3-1ZTE L3 Blade jest wyposażony w czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6582M o częstotliwości taktowania 1.3 GHz. Urządzenie ma smukłą obudowę o wymiarach 142.5 x 72.5 x 8.6 mm oraz pięciocalowy ekran o rozdzielczości 480 x 854 piksele. Wewnątrz znalazło się też 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej, która może być uzupełniona o kolejne 32 GB poprzez kartę microSD. Aparat główny ma matrycę 5 lub 8 Mpix (w zależności od rynku), czterokrotny zoom, funkcje zdjęć seryjnych oraz tryb HDR. Z przodu znalazła się kamerka 2 Mpix. Smartfon działa w oparciu o system Android w wersji 4.4 KitKat, a zasila go bateria o pojemności 2000 mAh.

Nieznana jest jeszcze cena oraz dokładna data premiery smartfona.

Źródło: ZTE

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.