Prezentacja okrągłego smartwatcha Samsung Gear S2 już w przyszłym miesiącu

Opublikowano: 2015-08-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-gear_s2-1Na wczorajszej konferencji prasowej Samsung zaprezentował najnowsze smartfony – Galaxy Note 5 i S6 Edge Plus. Spodziewaliśmy się również debiutu nowego zegarka, jednak producent dał nam jedynie krótki przedsmak tego, co czeka nas na wrześniowych targach IFA w Berlinie.

Smartwatch do tej pory znany był pod nazwą kodową Orbis, a także jako Samsung Gear A. Będzie on pracował pod kontrolą autorskiego systemu Tizen OS, który znaleźć można m.in. w smartfonie Samsung Z1 czy telewizorach koreańskiej firmy. Wiemy także, że zostanie wyposażony w obracany pierścień służący do nawigowania pomiędzy różnymi funkcjami urządzeniami. Jeśli chodzi o podzespoły, które znajdą się w zegarku, plotki sugerują, że zostanie on wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 3472, ekran o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, 768 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wbudowanej oraz akumulator o pojemności 250 mAh. Oprócz tego mówi się o modułach NFC, Wi-Fi, Bluetooth 4.1 czy też GPS. Niewykluczone również, że gadżet umożliwi prowadzenie połączeń głosowych.

news-samsung-gear_s2-3 news-samsung-gear_s2-2Na konferencji Samsung nie skupiał się zbytnio na Gear S2 i pokazał tylko pierwsze grafiki urządzenia. Jakkolwiek skąpe były przekazane przez firmę informacje, tak wygląd zegarka nie jest nam już obcy. Dodatkowo, Samsung przygotował sesję zdjęciową z udziałem znanych modeli, którzy zapozowali z ujawnionymi smartfonami Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus, jak również wspomnianymi okrągłym smartwatchem. Jego premiera szykowana jest na targi IFA 2015 w Berlinie, które odbędą się w dniach 4-9 września.

news-samsung-gear_s2-4 news-samsung-gear_s2-5

Źródło: Venture Beat

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.