Prezentacja Snapdragona 820 już 11 sierpnia

Opublikowano: 2015-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragonQualcomm zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć o nieudanych chipie Snapdragon 810 i jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, już w przyszłym tygodniu oficjalnie zaprezentuje jego następcę.

Po raz pierwszy o Snapdragonie 820 dowiedzieliśmy się na początku marca tego roku w trakcie targów MWC 2015 w Barcelonie. Od tego czasu Qualcomm nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat procesora. Ma się to jednak wkrótce zmienić, gdyż amerykański producent zorganizuje 11 sierpnia w Los Angeles specjalną konferencję prasową, na której opowie więcej o S820 i jego dostępności.

Snapdragon 820, w przeciwieństwie do przegrzewającego się modelu 810 opartego na architekturze ARM big.LITTLE, ma korzystać z autorskich rdzeni Kryo. Będzie to zatem powrót do udanych rozwiązań, znanych m.in. ze Snapdragona 805, który składał się ze zmodyfikowanych rdzeni Krait. Poza tym, układ ma mieć chip graficzny Adreno 530 i modem MDM9x55 LTE Cat.10, a jego produkcja ma się odbywać przy zastosowaniu technologii FinFET i litografii 14 nm Samsunga lub 16 nm TSMC.

Pierwszych smartfonów z tym procesorem nie należy się spodziewać szybciej niż na początku 2016 roku.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.