Prezes UKE: Wystartowała aukcja LTE

Opublikowano: 2015-02-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #urzędy

news-magdalena-gajDziś rozpoczęła się aukcja częstotliwości internetu LTE. W licytacji uczestniczy sześciu operatorów: Orange Polska, P4 (Play), Hubb Investments, T-Mobile Polska, Polkomtel (Plus) oraz NetNet.

Licytacja jest drugim etapem aukcji częstotliwości 800 MHz i 2.6 GHz, która została ogłoszona przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), Magdalenę Gaj, 10 października ubiegłego roku. Będzie się ona odbywała w systemie rund negocjacyjnych, których w ciągu jednego dnia może być od pięciu do sześciu, a zakończy się w momencie, gdy żaden z uczestników nie zadeklaruje wyższej kwoty.

O wymienione częstotliwości będzie się ubiegać sześciu operatorów telekomunikacyjnych, którzy w listopadzie 2014 roku złożyli do UKE swoje wstępne oferty. Każdy z podmiotów będzie mógł uzyskać maksymalnie dwie rezerwacje częstotliwości w paśmie 800 MHz oraz nie więcej niż cztery z zakresu 2.6 GHz.

W ramach przygotowania do drugiego etapu, wszyscy jego uczestnicy odbyli próbne aukcje, których cele było zapoznanie ich z systemem. Magdalena Gaj stwierdziła, że każdy z nich jest bardzo dobrze przygotowany i profesjonalnie podchodzi do tematu dodając, że operatorzy zostali poinformowani o terminie rozpoczęcia drugiej fazy licytacji 4 lutego.

Prezes UKE przewiduje, że przydzielanie częstotliwości wśród zwycięzców powinno nastąpić tuż po zakończeniu aukcji, która może potrwać jeden dzień albo nawet miesiąc i dłużej. Spodziewa się jednak, że do postępowania administracyjnego w tej sprawie wpłynie wiele odwołań i zaskarżeń, które mogą nieco opóźnić cały proces.

Źródło: Puls Biznesu

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.