Problemy Galaxy Note 7 warte miliard dolarów

Opublikowano: 2016-09-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-samsung-2Do sprzedaży trafiło około 2.5 miliona Galaxy Note 7, które teraz Samsung zamierza wymienić na nowe egzemplarze w związku z wadliwymi bateriami. Cała operacja będzie dosyć kosztowna.

W ubiegłym tygodniu Samsung zadecydował o wstrzymaniu sprzedaży najnowszego phabletu i uruchomieniu programu wymiany dotychczas zakupionych modeli. Na całym świecie do 1 września zarejestrowano 35 przypadków eksplodującej baterii Note 7, które okazały się wystarczającym powodem do przeprowadzenia gruntownej inspekcji, oszacowania skali problemu i wystosowania odpowiedniego rozwiązania.

Zapytany o całkowity koszt przedsięwzięcia szef mobilnego oddziału Samsunga odpowiedział, że w grę wchodzi „bolesna kwota” – z wyliczeń analityków około miliard dolarów. Na szczęście Koreańczyków, będzie to 5% prognozowanych na ten rok zysków, a ponadto część strat może ponieść zewnętrzna firma, która dostarczyła wadliwe akumulatory.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.