Problemy Nexusa 6P - użytkownicy sfrustrowani działaniem mikrofonu

Opublikowano: 2015-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-huawei_nexus_6p-problem-1Najnowsze dzieło współpracy Google i Huawei – Nexus 6P – sprawia użytkownikom nie lada kłopoty. Do aktualnych wad smartfona dochodzi wadliwe działanie mikrofonu, który znacznie utrudnia prowadzenie rozmów głosowych.

Na forach Google i XDA-Developers pojawiły się wątki niezadowolonych posiadaczy Huawei Nexusa 6P, którzy raportują, że w trakcie połączenia rozmówcy nie są w stanie ich dosłyszeć przez słaby, zakłócony dźwięk. Podobnie wygląda to zarówno w przypadku trybu głośnomówiącego, jak i standardowej rozmowy. Osoby z forum Reddit, które również spotkały się z usterką, donoszą, że blokując tylny mikrofon udało im się zniwelować problem, co może wskazywać na błąd w funkcji aktywnej redukcji szumów otoczenia. Część z nich skorzystała z innej metody – uzyskując dostęp do zasobów systemowych urządzenia, zmienili ustawienia funkcji ukrytej pod nazwą „persist.audio.fluence.voicecall”.

Google potwierdziło, że pracuje już nad rozwiązaniem sytuacji, nie podając jednak przewidywanej daty wydania aktualizacji, która usunie ten najprawdopodobniej programowy problem.

Źródło: Digital Trends

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.