Problemy Snapdragona 810 mogą doprowadzić do opóźnienia przyszłorocznych smartfonów

Opublikowano: 2014-12-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-snapdragon810-problemPremiery nadchodzących, najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2015 roku mogą zostać przesunięte. Qualcomm ma problemy ze swoim topowym układem Snapdragon 810, który ma napędzać przyszłoroczne flagowce.

Pojawiły się doniesienia na temat przegrzewania procesora przy niektórych poziomach napięcia, doprowadzając do zmniejszenia jego wydajności. Nie jest to jedyny problem jaki firma ma ze swoim mikroprocesorem. Układ graficzny Adreno 430 również zdaje się sprawiać nie lada kłopoty, głównie przez błędy w sterownikach. Ostatnim, ale nie mniej ważnym problemem jest kwestia wadliwie zaprojektowanego kontrolera pamięci operacyjnej RAM.

Snapdragon 810 to w pełni 64-bitowa, ośmiordzeniowa jednostka wyposażona w cztery, bardzo wydajne rdzenie Cortex A57 o taktowaniu 1.96 GHz oraz cztery energooszczędne Cortex A53 z zegarem 1.56 GHz.

Cała sytuacja może przełożyć się na znaczne opóźnienie premiery Snapdragona 810, a to z kolei odbiłoby się na producentach urządzeń mobilnych, gdyż układ ten ma się pojawić w takich smartfonach jak LG G4, Samsung Galaxy S6 czy Sony Xperia Z4. Teoretycznie Samsung może wykorzystać swój własny procesor Exynos, choć i tutaj istnieją wątpliwości, czy wyprodukowaliby ich wystarczająco dużo. Pozostałe firmy już w tak „komfortowej” sytuacji nie są. LG ma układ o nazwie Nuclun. Problem w tym, że jest on mniej wydajny od Snapdragonów i sprawia ponoć spore problemy, znacznie obniżając swoje taktowanie pod wyższą temperaturą.

W tej chwili żadna ze stron nie ustosunkowała się do tych informacji. Możliwe, że Qualcomm rozwiąże te problemy i cała sprawa rozejdzie się po kościach.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.