Produkcja Apple Watch nie idzie tak sprawnie, jak zakładano

Opublikowano: 2015-03-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-apple-watch-3Apple oficjalnie zaprezentował swój pierwszy smartwatch nieco ponad dwa tygodnie temu. Firma z Cupertino przygotowuje się na kwietniową premierę urządzenia, lecz jak się okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Źródła donoszą, że Apple z początku planowało produkować około 2.5 do 3 milionów egzemplarzy zegarka. Wygląda na to, że cel ten jest zbyt ambitny i w tej chwili nie do zrealizowania. Część problemów wynika z niewielkiego uzysku z produkcji plastikowych ekranów OLED w fabrykach LG Display, który waha się w granicach od 30 do 40%. W związku z tym dopiero co trzeci bądź czwarty wyświetlacz spełnia określony normy i nadaje się do użytku.

Kłopot jest też po stronie Quanty, znanej z wytwarzania laptopów, która nie jest w stanie przystosować swoich linii produkcyjnych do pracy nad takimi małymi urządzeniami, jak smartwatch. Według najnowszych informacji, Apple zamierza skorzystać z pomocy Foxconna, celem dostarczenia odpowiedniej ilości zegarków na rynek. Na dziś, zdaniem zaznajomionych z tematem, amerykański gigant jest w stanie wyprodukować nie więcej niż 1.5 miliona sztuk Apple Watch.

Premiera Apple Watch odbędzie się 24 kwietnia bieżącego roku.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.