Produkcja iPhone-ów 6S z Force Touch ruszy już w lipcu

Opublikowano: 2015-06-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły

news-apple-iphone-force_touchBloomberg, powołując się na zaufane źródła donosi, że technologia Force Touch, znana m.in. z tegorocznej linii Macbooków, pojawi się w nadchodzących iPhone’ach 6S i 6S Plus, których masowa produkcja ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

Po raz pierwszy technologia Force Touch zadebiutowała w tym roku w Macbookach i Apple Watch. Jest ona rozwiązaniem, które umożliwia rozpoznawanie różnych sposobów i poziomów nacisku na danej powierzchni, odróżniając zwykłe stuknięcie od mocnego przyciśnięcia palca. O tym, że zmierza na najnowsze iPhone’y słyszeliśmy od pewnego czasu i z wielu źródeł – ma to być jedna z największych zmian w stosunku do iPhone’a 6. Teraz wiarygodności plotkom dodaje zaufany portal Bloomberg.

Zastosowanie Force Touch w smartfonach będzie prawdziwym testem dla tej technologii. Na małym ekranie Apple Watch działa ona całkiem sprawnie, jednak czy w przypadku iPhone’ów będzie równie dobrze? Inna sprawa, że rozróżnianie poszczególnych sposobów i natężenia dotyku wymaga przyzwyczajenia. Wierzymy jednak, że Apple poradzi sobie z tym zadaniem – firma pracuje nad FT w wyświetlaczach od ponad dwóch lat.

Oprócz tego, źródła donoszą, że tegoroczne iPhone’y 6S i 6S Plus nie będą znacząco różniły się od poprzednich modeli. Możemy zatem spodziewać się podobnych rozmiarów wyświetlaczy (4.7 i 5.5-cala) oraz niemal identycznego designu, co powinno pozwolić uniknąć ewentualnych problemów natury produkcyjnej. Zmianie ulegną za to podzespoły – m.in. nowy procesor Apple A9, 2 GB RAM oraz ulepszone aparaty. Ponadto, urządzenia będą domyślnie działały pod kontrolą systemu iOS 9.

Źródło: Bloomberg

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.