Projekt etui do Samsunga Galaxy S6 ujawnia potencjalny wygląd smartfona

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzęt / podzespoły #plotki

Samsung Galaxy S6 conceptNastępca Galaxy S5 to w dalszym ciągu niesamowicie tajemnicze urzadzenie. Niemal codziennie pojawiają się nowe informacje dotyczące kwestii technicznych, oprogramowania lub wyglądu modelu S6. Nie inaczej jest teraz, a nowy projekt etui uchyla nieco rąbka tajemnicy.

Pierwsza informacja, jaką można wynieść z najnowszych zdjęć przedstawiających etui przeznaczone dla Samsunga Galaxy S6 jest taka, że smartfon, choć wyższy, może być bardziej poręczny od swojego poprzednika. Obecny trend panujący na rynku urządzeń mobilnych, a w szczególności telefonów jest taki, że producenci wraz z coraz mocniejszą specyfikacją dorzucają do swoich produktów większe ekrany z nierzadko wyższą rozdzielczością. Wygląda jednak na to, że Samsung podąża w innym kierunku.

Już w przypadku Galaxy Note 4 można było zauważyć, że wyświetlacz był takich samych rozmiarów jak w Note 3 (przy czym miał jednak wyższą rozdzielczość). Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom i ujawnionym fotografiom, Galaxy S6 ma szansę być jeszcze mniejszy niż jego starszy brat. Ekran Galaxy S5 ma 5.1 cala, zaś zgodnie z informacjami zamieszczonymi w indyjskim serwisie Zauba, urządzenie o nazwie kodowej SM-G920V (rzekome oznaczenie Galaxy S6) ma mieć pięciocalowy panel. Całkiem możliwe, że w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), jeśli wierzyć krążącym od jakiegoś czasu plotkom odnośnie technikaliów smartfona.

news-galaxys6-plotkiKolejną poszlaką, która może wyjawić wygląd Samsunga Galaxy S6 są zdjęcia schematów i projekty etui. Według tych informacji, telefon będzie miał wymiary: 143.52 x 70.7 x 7.19 mm – tym samym byłby wyższy/dłuższy od poprzednika, ale również cieńszy (choć nie aż tak, jak smartfony z rodziny Galaxy A).

Z zaprezentowanych zdjęć można się również domniemywać (patrząc na wycięcia w etui), że dioda doświetlająca LED znajdzie się obok aparatu, a nie tak jak w Galaxy S5 pod nim. Na górze znalazły się dziury, które mogą sugerować, że znajdzie się tam wejście słuchawkowe oraz port IR. Z dołu wycięto trzy otwory – jeden na port micro USB, drugi dla głośnika, trzeci? Tego można się jedynie domyślać.

W każdym razie, już niedługo (początek marca) wystartują targi Mobile World Congress, na których wszystkie kwestie związane z Samsungiem Galaxy S6 powinny zostać wyjaśnione. W międzyczasie zapewne pojawią się kolejne nieoficjalne wiadomości i przecieki. Które z nich okażą się prawdziwe?

Źródło: Nowhereelse.fr

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.