Projekt składanego smartfona Samsunga

Opublikowano: 2016-03-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #sprzęt / podzespoły

news-samsung-project_valley-2Nie jest tajemnicą, że Samsung pracuje nad pierwszym prawdziwie składanym smartfonem. Najnowszy patent ujawnia projekt takiego urządzenia, które zdaje się być w zaawansowanej fazie rozwoju.

W odróżnieniu od większości wniosków patentowych, które od momentu ich złożenia do publikacji często dzielą miesiące lub lata, najnowszy dokument Samsunga ma zaledwie dwa tygodnie, dając nam pogląd na to, co szykuje oddział R&D słynnego producenta. Wśród dużej ilości technicznych detali serwis Sammobile wyłowił dwa zdjęcia pokazujące projekt telefonu, który zdaje się być na dalszym etapie projektowania.

news-samsung-project_valley news-samsung-project_valley-1

Pierwsze wzmianki wskazujące, że Samsung pracuje nad składanym, dwuekranowym urządzeniem o kodowej nazwie Project Valley pojawiły się niemal rok temu. Miał to być sprzęt typu 2 w 1, łączący cechy smartfona i tabletu, a jego przewidywana data premiery ustalona była na początek 2016 roku w Korei Południowej i kilku krajach Europy.

Oczywiście doniesienia okazały się niesprawdzone, a od tego czasu koncept smartfona wyraźnie się zmienił, co obrazują szkice dołączone do nowego wniosku patentowego. Wciąż jednak wiemy o nim stosunkowo niewiele, a do każdych kolejnych informacji należy podchodzić z rezerwą. Na pewno nie będzie zaskoczenia, jeśli technologia trafi w ręce konsumentów dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Sammobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.