Promocja Play: Nowy DoMowy, czyli z dużej chmury mały deszcz

Opublikowano: 2014-10-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #promocje #oferty / taryfy #Play #abonamenty

news-play-stacjonarny-1Operator odświeżył swoją ofertę usług stacjonarnych, w których taryfy zaczynają się już od złotówki. Będzie rewolucja?

Według danych Play, z telefonów stacjonarnych nadal korzysta aż 6.8 miliona gospodarstw domowych w Polsce, z czego ponad połowa robi to „z przyzwyczajenia”. Operator chce swoją nową ofertą przekonać tę grupę do przeniesienia dotychczasowego numeru do Play. Wabikami mają być atrakcyjne zniżki dla obecnych abonentów usług komórkowych i internetowych operatora oraz bezpłatne nielimitowane rozmowy w Play niezależnie od kwoty zobowiązania. Trzeba jednak zaznaczyć, że poniższe kwoty uwzględniają zniżki za przeniesienie numeru (5.99 zł) oraz udzielenie tzw. zgód marketingowych (5.99 zł). Jeśli ktoś nie będzie nimi objęty, to do cen w tabeli należy każdorazowo dodać 11.98 zł.

news-play-stacjonarny-2

Cennik dla obecnych abonentów Play (np. usług komórkowych lub Internetu mobilnego)

Cennik dla nowych klientów

Cennik dla nowych klientów

Oferta pozornie wydaje się atrakcyjna. Szczególnie cieszą nielimitowane darmowe rozmowy w Play nawet w najtańszym abonamencie. Niestety, prawda jest jednak taka, że… jest to rodzaj telefonii komórkowej, tyle że z zachowaniem numeru stacjonarnego. Komunikacja odbywa się przy wykorzystaniu infrastruktury mobilnej, co może powodować problemy z zasięgiem, szczególnie poza zurbanizowanymi obszarami. A przecież to właśnie stabilność o jakość sygnału niezależnie od położenia gospodarstwa domowego jest jedną z zalet telefonów stacjonarnych. Co więcej, oferta z telefonem obecnie obejmuje tylko jeden model, czyli MaxCom MM 720 BB.

news-play-stacjonarny-4

Trzeba też porównać propozycję Play do standardowych ofert komórkowych (od których niewiele się różni). W oczy rzuca się wtedy, że abonament „stacjonarny” nie obejmuje pakietów internetowych i SMS-ów, które są dostępne np. w podobnych cenowo taryfach Red Bull Mobile, Heyah Non Stop, Nju z rachunkiem itd. Pozostaje więc pytanie, czy możliwość korzystania z numeru stacjonarnego jest warta rezygnacji ze stabilnego łącza oraz przepłacania, skoro przy podobnych lub nawet niższych opłatach miesięcznych można mieć znacznie lepsze warunki (nielimitowane darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, a do tego np. 2 GB Internetu).

Źródło: własne, Play

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.