Prototyp Lumii 950 na pierwszym zdjęciu

Opublikowano: 2015-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia_950-prototypNasyceni smartfonami Microsoftu ze średniej i niskiej półki cenowej, wciąż czekamy na flagowca z prawdziwego zdarzenia. Wygląda na to, że w końcu się go doczekamy, a tymczasem mamy okazję rzucić okiem na jego pierwsze zdjęcia.

Przedstawiające Lumie 950 fotografie zostały opublikowane przez jednego z użytkowników forum WPXAP. Dzięki nim możemy zapoznać się z designem urządzenia, choć w tym aspekcie może się jeszcze trochę zmienić w ciągu najbliższych miesięcy zważywszy, że jest to prototyp. Widać jednak, że Microsoft postawi na sprawdzoną stylistykę, znaną z innych modeli Lumia, co dla równie wielu osób będzie wadą, jak i zaletą. Jeśli rzeczywiście jest to Lumia 950, a nie 950 XL, to ekran ma przekątną 5.2-cala. Większa wersja ma mieć 5.7-calowy panel. Powtórzy się zatem sytuacja z modeli Lumia 640/640 XL – pierwszy jest raczej typową propozycją ze standardowych rozmiarów ekranem, drugi zaś jego phabletową odmianą.

news-lumia_950-prototyp-1Ze zdjęć Lumii 950 możemy również wywnioskować, że telefon ma port USB typu C, a z tyłu znalazł się jeden z aparatów Nokii w technologii PureView. Reszta specyfikacji ma się składać z sześciordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM oraz oczywiście systemu operacyjnego Windows 10 Mobile.

Nieznana jest data premiery smartfona, ale miejmy nadzieje, że poznamy ją już wkrótce, a sam flagowiec trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.