Prototypowy Nexus od Huawei pokazany na krótkim filmie

Opublikowano: 2015-08-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nexus-huaweiOd kilku miesięcy nieustannie słyszymy o planowanych na ten rok dwóch smartfonach linii Nexus. Za jednego z nich odpowiadać ma Huawei, a dziś mamy okazję przyjrzeć się pierwszemu materiałowi wideo, który rzekomo przedstawia to urządzenie.

Tegoroczne Nexusy od LG i Huawei zapowiadają się niezwykle ciekawie, ale najbardziej intrygującym i do tej pory owianym tajemnicą jest smartfon drugiego z wymienionych producentów. Dla chińskiej firmy będzie to debiut jeśli chodzi o tę serię, podczas gdy LG ma już na swoim koncie Nexusa 4 i 5. Oczekiwanie potrwa najprawdopodobniej do ostatniego kwartału 2015 roku, a tymczasem do sieci wyciekł filmik, który zdaniem Steve’a Hemmerstoffera aka @onleaks, może prezentować tytułowe urządzenie.

Z tego co możemy zauważyć, Nexus od Huawei będzie miał zaimplementowany czytnik linii papilarnych na tylnym panelu. Biorąc pod uwagę natywne wsparcie dla technologii biometrycznej w nadchodzącym Androidzie M, można oczekiwać, że każde kolejne telefony tej linii otrzymają stosowny skaner. Jeśli chodzi o sam design, smartfon zdaje się czerpać inspirację z flagowego modelu Huawei Mate 7.

Według wcześniejszych przecieków, specyfikacja Huawei Nexus ma obejmować 5.7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, 21-megapikselowy aparat Sony IMX230, 3 lub 4 GB RAM oraz wsparcie dla technologii bezprzewodowego ładowania. Mówi się także o procesorze Snapdragon 820, jednakże jego premiera ma nastąpić dopiero na początku przyszłego roku.

Źródło: Android Authority

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.