Prototypowy smartfon z baterią o pojemności 10 000 mAh

Opublikowano: 2015-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-smartfon-oukitel-1Wiele ciekawych, często zaskakujących rozwiązań pochodzi z Chin. Nie inaczej jest z nowym smartfonem firmy Oukitel, którego prototyp został dostrzeżony w sieci. Nie byłoby w nim nic ciekawego, gdyby nie fakt, że został wyposażony w akumulator o ogromnej pojemności, aż 10 000 mAh.

Wielu z nas jest zadowolonych z baterii, których pojemność oscyluje w granicach 3000 mAh i które dostarczają smartfonom energii na dzień lub dwa. Oczywiście, każdy chciałby, żeby ten czas był jeszcze dłuższy, ale obecnie niemal wszystkie urządzenia niczym w tej kwestii nie zaskakują, a producenci skupiają się głównie na ulepszaniu innych podzespołów.

news-smartfon-oukitelIstnieją jednak firmy, które nie boją się eksperymentów i zdają sobie sprawę, że na świecie nie brakuje osób kierujących się przy zakupie nowego smartfona żywotnością jego akumulatora, a nie szczupłością i lekkością obudowy. Jedną z nich jest chiński Oukitel, który pracuje nad telefonem mającym baterię o imponującej pojemności 10 000 mAh. Jak łatwo się domyślić, takie ogniwo znacznie pogrubia, ale co ciekawe, z zaprezentowanych zdjęć nie wygląda to tak źle. Niestety, o samym prototypie smartfona wiemy niewiele. Poza tym, nawet jeśli rzeczywiście powstanie i trafi do sprzedaży, szanse na międzynarodowy debiut są znikome.

Źródło: Phandroid

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.