Przejęcie Nokii błędem Microsoftu. Firma zwalnia 7800 pracowników

Opublikowano: 2015-07-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-microsoft-zwolnienia-1Microsoft ma złe wiadomości dla sporej grupy swoich pracowników – w wystosowanej wiadomości e-mail, CEO firmy, Satya Nadella poinformował o zwolnieniu aż 7800 osób. Największe cięcia dotyczyć będą sektora smartfonów.

Okazuje się, że zeszłoroczne przejęcie Nokii odbija się Microsoftowi coraz większą czkawką. Oprócz zwolnień, które wynikają z konieczności restrukturyzacji biznesu mobilnego i skupienia się na bardziej dochodowych segmentach, firma wpisze w koszty zakup Nokia Devices and Services. Mowa o aktywach o wartości 7.6 miliarda dolarów (więcej niż w momencie przejęcia). Do tego dochodzą wydatki związane z restrukturyzacją, które wyniosą około 750-850 milionów dolarów.

Kolejną nadchodzącą w szeregach Microsoftu zmianą będzie połączenie działu telefonów, który przestanie istnieć jako oddzielny twór, z ekosystemem Windows. Jeśli chodzi o smartfony, ma ich być mniej niż do tej pory, ale będą one uszeregowane według trzech modeli: taniego, biznesowego oraz flagowego. Portfolio urządzeń ma być zatem ograniczone, ale i bardziej dopracowane.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.