Przenośność numerów w okresie wakacyjnym 2016 r.

Opublikowano: 2016-09-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #wyniki / raporty

news-sim-3Wakacje były bez wątpienia dobrym okresem dla sieci Play, która przyjęła niemal dwukrotnie więcej numerów niż oddała. Ostatnie miesiące były też całkiem udane dla Orange, który w odróżnieniu od reszty konkurentów znalazł się na lekkim plusie.

W lipcu i sierpniu najlepiej poradził sobie Play, przyjmując ponad 120 tysięcy numerów i oddając 65.4 tysiąca SIM-ów. Można to przypisać m.in. promocjom dla klientów kupujących kilka kart SIM i bonusom dla przechodzących z innej sieci. Orange z kolei zanotował dodatni bilans (1.2 tys.), a od początku roku jest prawie 40 tysięcy numerów na plusie. Niemniej, względem II kwartału tego roku „Pomarańczowi” zmniejszyli udział w przyjęciach (o 3.6 p.p.) i zwiększyli w oddaniach (o 0.1 p.p.).

Wyniki za lipiec i sierpień 2016 r.

Wyniki za lipiec i sierpień 2016 r.

Zarówno dla T-Mobile, jak i Polkomtela okres wakacyjny nie był szczególnie udany. Co prawda pierwszy z telekomów zwiększył udział w przyjęciach o 1.3 p.p., jednak jest to bardziej zasługa poprawionego procesu przenośności (MNP) niż samych ofert. Od stycznia do końca sierpnia T-Mobile stracił łącznie około 200 tysięcy kart SIM więcej niż przyjął. Tymczasem Plus, pomimo intensywnych działań reklamowych i rabatów oferowanych za przejście do oferty na kartę, stracił udziały w przyjęciach i zwiększył w oddaniach (odpowiednio 3.5 p.p. i 1.3 p.p.), uzyskując ujemny bilans 20 tysięcy numerów.

Źródło: Telepolis, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.