Przyszłe urządzenia Apple z technologią bezprzewodowego ładowania?

Opublikowano: 2015-04-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple

news-apple-iphone-wirelessApple umieścił na swojej stronie internetowej nową ofertę pracy, poszukując osoby na stanowisko o wiele mówiącej nazwie „Senior Wireless Charging Design Engineer”.

Ogłoszenie, oprócz zachęcenia ewentualnego zainteresowanego słowami o „niesamowitej okazji do pracy w firmie odpowiadającej za wiele innowacji” i tym podobnymi frazesami, zawiera jedno ciekawe zdanie, które jasno określa, czego można się spodziewać od przyszłych produktów Apple. Brzmi ono: „Stanowisko dotyczy przede wszystkim opracowywania technologii bezprzewodowego ładowania i układów zasilania DC-DC dla nowej generacji platform mobilnych”. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że Apple nie chce pozostać w tyle za konkurencją i poważnie myśli nad wprowadzeniem takiego rozwiązania w swoich przyszłych produktach.

Bezprzewodowe ładowanie urządzeń nie jest szczególnie nowym pomysłem i oferuje je wiele smartfonów na rynku. Jednymi z nich są tegoroczne Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge. Z pewnością jest to wygodna, przyszłościowa metoda, która powinna wyprzeć tradycyjne, kablowe ładowarki. Dobrze, że Apple wreszcie to zauważyło – od ich sprzętu, szczególnie zważywszy na cenę, powinno się oczekiwać takiego rozwiązania w standardzie.

Źródło: Bidness Etc

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.