Przyszłoroczny flagowiec LG z aluminiową obudową?

Opublikowano: 2015-11-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #sprzęt / podzespoły #plotki

news-lg_g5-plotki-lg_v10Powoli zbliża się nowy rok, więc z każdym kolejnym tygodniem nasilać się będą plotki dotyczące nadchodzących smartfonów znanych producentów. Wśród nich jest LG G5, który ma rzekomo zamienić skórę na metal.

Do tej pory LG w swoich telefonach głównie stosowało obudowy wykonane z tworzywa sztucznego i nie było w tym nic złego – podobnie robiła większość branży. Trend ten się jednak zmienia i coraz więcej producentów stawia na metalowe konstrukcje. W LG G4 Koreańczycy zdecydowali się na coś zupełnie innego, co zdaniem wielu okazało się udanym eksperymentem i w pewnym stopniu odróżniło flagowca od innych propozycji z tego samego segmentu – skórzany tylny panel obudowy. Z pewnością nadało to smartfonowi pewnej ekskluzywności i charakteru, ale jeśli wierzyć najnowszym plotkom, z materiałem tym pożegnamy się już w przyszłym roku, wraz z nadejściem LG G5.

Doniesienia wprost z Korei Południowej sugerują, że LG, wzorem Samsunga i Apple, postawi w smartfonie na w pełni metalowy design unibody, co w gruncie rzeczy nie byłoby całkowicie złym posunięciem, ani też wielkim zaskoczeniem – w wydanym niedawno LG Zero (Class) producent zdecydował się na aluminiową obudowę, więc naturalnym krokiem wydaje się wprowadzenie podobnego rozwiązania w urządzeniu z wyższej półki. Rodzi to jednak pewne problemy, od których dotychczasowe modele LG były wolne, m.in. uniemożliwienie rozebrania konstrukcji i samodzielnej wymiany baterii. W takim wypadku może lepiej byłoby zainspirować się LG V10, który łączy metalowe obramowanie z miękką skórą o ciekawej fakturze.

Źródło: Android Headlines

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.