Przyszłość kolejnego Facebook Phone-a pod dużym znakiem zapytania

Opublikowano: 2015-10-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-facebook_phone-htc_firstW 2013 roku na rynku ukazał się smartfon opracowany we współpracy Facebooka i HTC. HTC First, bo taka była jego nazwa, nie porwał tłumów i szybko został zapomniany. Ten niesławny Facebook Phone raczej nie doczeka się następcy, który rozwinie jego pomysły.

HTC First od samego początku nie wzbudzał wielkich emocji, a fani mocnych specyfikacji musieli obejść się smakiem, ponieważ smartfon oferował raczej przeciętną konfigurację z dwurdzeniowym procesorem Snapdragon, 1 GB RAM oraz ekranem o przekątnej 4.3-cala i rozdzielczości 720p. Bardziej był on reklamowany jako pierwsza słuchawka z nietypowym interfejsem Facebook Home i to miało być jego siłą, która napędzi sprzedaż.

Telefon wyceniono na 100 dolarów i oferowano w ramach oferty abonamentowej amerykańskiego operatora AT&T. Miesiąc później cena zmalała do 99 centów, co tylko pokazało, jak słabą cieszył się popularnością. W związku z tym nie dziwią najnowsze doniesienia i słowa jednego z przedstawicieli Facebooka – Dave’a Marcusa – twierdzącego, że firma prawdopodobnie nie stworzy kolejnego smartfona. Nie wiadomo, czy oznacza to całkowite zamknięcie drzwi do powstania nowego Facebook Phone’a, ale patrząc na porażkę HTC First, zapewne tak.

Gigant społecznościowy zdał sobie chyba sprawę, że chociaż ludzie uwielbiają Facebooka, niekoniecznie potrzebują do jego obsługi dedykowanego urządzenia, które w gruncie rzeczy niczym szczególnym się nie wyróżnia i jest przysłowiową „sztuką dla sztuki”.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.