Przyszłość telefonów Nokia w rękach Foxconna. Microsoft planuje użyczyć słynną markę

Opublikowano: 2016-05-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #sprzęt / podzespoły #plotki

news-nokia-215Ciekawe informacje docierają do nas z Chin. Według tamtejszych źródeł Microsoft zamierza zamknąć dywizję zajmującą się telefonami komórkowymi i licencjonować markę Nokia firmie Foxconn.

Serwis Vtech donosi, że po sprzedaniu zaledwie 15 milionów zwykłych telefonów w I kwartale tego roku, Microsoft nie widzi przyszłości dla segmentu tzw. feature phone’ów i jest bliski rezygnacji z ich tworzenia, a co za tym idzie zamknięcia działu za nie odpowiedzialnego. Marka Nokia, do której Microsoft ma prawa do 2024 roku, miałaby być licencjonowana tajwańskiemu Foxconnowi, który co ciekawe ma już na swoim koncie produkcję tabletu Nokia N1.

Źródło podaje, że Microsoft i Foxconn są już blisko sfinalizowania umowy. Jeśli wszystko przebiegnie po myśli obu stron, pozostała część grupy Microsoft Mobile, która zajmuje się produkcją Lumii, zostanie włączona w struktury departamentu Surface, co może wskazywać na ewentualne nadejście Surface Phone’ów. Prawdopodobnie dojdzie też do kolejnych masowych zwolnień (około 50% etatów), w wyniku których do tej pory pracę w Microsoft Mobile straciło ponad 18 tysięcy osób.

Źródło: MSPoweruser

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.