Przyszły rok pod znakiem tylko dwóch flagowych Xperii?

Opublikowano: 2015-12-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły #plotki

news-sony-xperia-z6-plotkiOstatnio świat obiegła informacja, jakoby Sony planowało na 2016 rok premierę pięciu Xperii Z6. W sprzeczności z nią stoją nowe doniesienia sugerujące, że Japończycy uraczą nas dwoma modelami, których debiutów można się spodziewać znacznie później niż podejrzewano.

Tydzień temu pojawiła się plotka, zgodnie z którą w przyszłym roku możemy oczekiwać Sony Xperii Z6, Z6 Plus, Z6 mini, Z6 Compact i Z6 Ultra. Spodziewano się, że zostaną one zaprezentowane na zbliżających się targach technologicznych w Las Vegas (styczeń) lub w Barcelonie (luty). Wydawało się to jednak dość nieprawdopodobne, szczególnie w obliczu niedawnej premiery flagowych „Z-piątek”. Widocznie podobnego zdania jest serwis cnBeta, który odpowiada za najnowsze doniesienia. Według nich, Sony pokaże w 2016 roku „tylko” dwa flagowce i co ciekawe, pierwszy z nich ujawniony zostanie w maju (sprzedaż ruszyłaby w czerwcu), drugi zaś we wrześniu przy okazji IFA 2016, a na półki sklepowe trafi w październiku.

Źródło twierdzi również, że obydwa modele będą wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 820, a ich design czeka kilka poważnych zmian, m.in. zastosowanie metalowego, tylnego panelu obudowy. Ponadto, żaden z nich nie ma mieć ekranu w rozdzielczości 4K, jak tegoroczna Xperia Z5 Premium.

Źródło: GforGames

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.