Qualcomm: Procesor Snapdragon 820 się nie przegrzewa

Opublikowano: 2015-10-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-qualcomm-snapdragon820Snapdragon 810 narobił Qualcommowi sporo problemów, a jego przegrzewanie jest już na tyle (nie)sławne, że wielu obawia się powtórki z rozrywki w przypadku następcy. Firma jednak zaprzecza – nic takiego nie będzie miało miejsca.

Snapdragon 820 jest już w drodze i pierwsze smartfony na nim oparte powinny zadebiutować na rynku w pierwszym kwartale 2016 roku. Od początku wiadomym było, że musi on być w stu procentach dopracowany, wolny od wad poprzednika, który przyniósł amerykańskiemu producentowi układów scalonych więcej szkód niż pożytku. Ostatnio jednak w sieci zaczęły pojawiać się plotki sugerujące, że nowy chip się przegrzewa, a w rozwiązanie tego problemu miał się ponoć zaangażować Samsung, który ma nadzieje na zastosowanie S820 we flagowym Galaxy S7.

Dziś Qualcomm wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył wszelkim niepokojącym doniesieniom. Firma ujawniła, że Snapdragon 820 będzie wytwarzany w wydajniejszym, “chłodniejszym”, a przy tym nie sprawiającym tyle kłopotów procesie technologicznym 14 nm FinFET, podobnie jak udany i nie trapiony żadnymi bolączkami Exynos 7420. Dodatkowo Qualcomm zapewnił, że będzie ściśle współpracował z producentami, aby nie dopuścić do sytuacji ze Snapdragona 810.

Źródło: Gizmochina

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.