Qualcomm dołącza do Thread Group w rozwijaniu Internetu Rzeczy

Opublikowano: 2015-07-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-qualcomm-internet_rzeczyQualcomm ogłosił nawiązanie współpracy z Thread Group, konsorcjum wspieranym przez Google, którego celem jest rozwijanie technologii związanych z dziedziną Internetu Rzeczy.

Wiadomość ta pojawiła się dokładnie w momencie ogłoszenia przez Thread Group zakończenia prac nad wstępną specyfikacją jej standardu IoT, zwanego Thread. Specyfikacja ta została ujawniona ponad 160 firmom członkowskim należącym do tej organizacji, której najnowszym partnerem został Qualcomm. Od teraz, mogą oni rozpocząć pracę nad oprogramowaniem i urządzeniami kompatybilnymi z platformą Internetu Rzeczy, których certyfikacja nastąpi we wrześniu, a rynkowy debiut szykowany jest na czwarty kwartał 2015 roku. W głównej mierze chodzi o urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze. Protokół Thread ma służyć do ich połączenia i wspólnej pracy pod jednym „sztandarem”.

news-internet_rzeczyWspomniany Qualcomm do tej pory był jednym z głównych sponsorów AllSeen Alliance, czyli innego z kilku istniejących stowarzyszeń dążących do ustalenia swoich standardów Internetu Rzeczy. Dołączając do Thread Group, amerykański producent mikroprocesorów otwiera drzwi do potencjalnej kooperacji dwóch rywalizujących podmiotów.

Źródło: Recode

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.