Qualcomm i Daimler wprowadzą bezprzewodowe ładowanie do samochodów

Opublikowano: 2015-05-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-bezprzewodowe_ładowanie-samochódQualcomm i Daimler (właściciel marki Mercedes-Benz) ogłosiły nawiązanie współpracy, której celem będzie rozwijanie technologii dla samochodów przyszłości. Pierwszym etapem ma być m.in. implementacja bezprzewodowego ładowania urządzeń w pojazdach.

Wiele firm technologicznych i gigantów motoryzacji jest zdania, że przyszłość należy do autonomicznych samochodów, w których kierowca stanie się w głównej mierze zwykłym pasażerem komunikującym się z autem za pomocą prostych gestów i poleceń. Powstaje coraz więcej technologii wspierających tę ideę, a niektóre z nich wydają się całkiem interesujące. Mowa tutaj o rozwiązaniach nad którymi będą pracować Daimler i Qualcomm, polegających na umożliwieniu bezprzewodowego ładowania smartfona czy też innej elektroniki, ale to nie wszystko. Zależy im ponadto na bezkablowym ładowaniu hybryd oraz samochodów elektrycznych, za sprawą technologii WEVC (Wireless Electric Vehicle Charging) rozwijanej przez Qualcomm.

Obie firmy skupią się również na łączności 3G/4G, która będzie kluczowa dla poprawiania oprogramowania, aktualizacji map i komunikacji z samochodem.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.