Qualcomm omawia szczegóły procesora sygnałowego w Snapdragonie 820

Opublikowano: 2015-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon820Nowy procesor sygnałowy Hexagon 680 ma zaoferować sporo ciekawych rozwiązań i jak zapewnia Qualcomm, przyczyni się m.in. do lepszego zarządzania energią i poprawienia jakości obrazu oraz dźwięku.

Qualcomm ujawnił, że DSP (Digital Signal Processor) Hexagon 680 będzie częścią nadchodzącego układu Snapdragon 820 i ma pomóc w zwiększeniu możliwości fotograficznych i obliczeniowych przyszłych smartfonów. Procesor sygnałowy ma odciążać główny procesor S820 z mniej wymagających, ale nieustannie działających w tle zadań i procesów –  przetwarzania danych z czujników, geolokalizacji, łączność LTE, odtwarzania dźwięków, poprawiania jakości obrazu itd. DSP zostało zaprojektowane w ten sposób, aby obsługiwać te zadania szybciej, przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Jest to więc kolejny dowód na to, że amerykański producent chce, aby jego flagowy chip był jak najbardziej energooszczędny, co nie powinno dziwić, patrząc na problemy jakimi trapiony jest Snapdragon 810.

news-qualcomm-hexagon680-1Na tym jednak nie kończą się możliwości Hexagon 680. Procesor pełni również rolę wsparcia dla autorskiego ISP Spectra (procesor przetwarzania obrazu), o którym można dowiedzieć się więcej pod tym adresem. W warunkach słabego oświetlenia, Snapdragon 820 będzie korzystał zarówno z H680, jak i Spectry, celem adaptacyjnego rozjaśniania ciemnych obszarów zdjęć i filmów, wykonując to trzykrotnie szybciej niż poprzednia generacja układów i używając jedynie 10% mocy.

news-qualcomm-hexagon680-2

Źródło: Venture Beat

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.