Qualcomm poprawi Snapdragona 810 dla Samsunga?

Opublikowano: 2015-01-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-snapdragon810-problemTwórca mikroprocesorów zamierza skupić się na rzekomych problemach z przegrzewaniem układu i przygotować poprawioną wersję swojego topowego układu dla nowych smartfonów Samsunga.

LG był pierwszym producentem, który ogłosił, że nowy układ Qualcomma znajdzie się w jego flagowym smartfonie (LG G Flex 2). Firma stwierdziła, że udało się jej opracować rozwiązanie przegrzewania chipu dodając przy tym, że problem ten nie tyle leży po stronie procesora, co jego systemie odporowadzania ciepła. To, że LG się z tym uporało to oczywiście  dobra wiadomość, lecz z drugiej strony oznacza to, że ciągnące się od jakiegoś czasu plotki związane z emitowaniem przez procesor zbyt dużej ilości ciepła są prawdziwe.

Jest to jedna z przyczyn domniemanego porzucenia przez Samsunga układu firmy Qualcomm. Koreański producent może użyć swojego autorskiego Exynosa dla następnej generacji smartfonów (Galaxy S6), jednakże Qualcomm ponoć intensywnie pracuje nad zaadresowaniem tego problemu i powinien znaleźć odpowiednie rozwiązanie już w marcu. Nie wiadomo, czy zgra się to z planami Samsunga, który „lada dzień” może rozpocząć produkcję swoich nowych urządzeń. Z pewnością jednak Qualcomm nie zamierza zrezygnować z tak intratnego kontraktu i zrobi wszystko, żeby zdążyć na czas i dostarczyć Koreańczykom miliony egzemplarzy swojego najwydajniejszego obecnie procesora mobilnego.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.