Qualcomm prezentuje dwa nowe procesory - Snapdragon 617 i 430

Opublikowano: 2015-09-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon_430_617-1Qualcomm zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty dwóch układów ze średniej półki, wyposażonych w osiem rdzeni i wspierających technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Pierwszym, który zawita w smartfonach tuż przed końcem tego roku, będzie ośmiordzeniowy SoC Snapdragon 617, którego pełna specyfikacja nie została zaprezentowana, ale wiemy, że będzie miał modem X8 LTE kategorii 7, co oznacza, że obsłuży prędkości pobierania do 300 Mbps oraz wysyłania do 100 Mbps. Ponadto, w układzie zawarto grafikę Adreno 405 i procesor sygnałowy (DSP) Hexagon 546, zaprojektowany m.in. do wspomagania dźwięku i obrazu oraz odciążający główną jednostkę z mniej wymagających zadań. Jest też podwójny procesor przetwarzania obrazu (dual-ISP), umożliwiający pstrykanie zdjęć w jakości do 21 Mpix oraz wsparcie dla Quick Charge 3.0.

news-snapdragon_617Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na debiut Snapdragona 430. Qualcomm spodziewa się, że jego partnerzy zastosują ten układ w swoich urządzeniach dopiero w dalszej części 2016 roku. Chip wyposażono w osiem rdzeni taktowanych zegarem do 1.2 GHz, nieco wolniejszy modem X6 LTE cat. 4, procesor sygnałowy Hexagon 536 oraz wspomniane wyżej dual-ISP i pierwszy w tej serii układ graficzny nowej generacji – Adreno 505.

news-snapdragon_430

Źródło: Qualcomm

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.