Qualcomm przesyła Samsungowi Snapdragona 820 w celach testowych

Opublikowano: 2015-09-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragonPogłoski o rzekomym zastosowaniu Snapdragona 820 w przyszłorocznym Samsungu Galaxy S7 stają coraz bardziej realne. Według najnowszych doniesień, Qualcomm zaopatrzył już Samsunga w tytułowy chip.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że koreański producent sprawdza następcę Galaxy S6 zarówno pod kątem działania z autorskim układem nowej generacji Exynos M1, jak i nadchodzącym Snapdragonem 820. Możliwy jest więc scenariusz, w którym Samsung wyda na rynek dwie wersje smartfona. Dzisiaj pojawiła się natomiast informacja, zgodnie z którą Qualcomm dostarczył liderowi rynku smartfonów specjalną, oznaczoną numerem 3.x wersję flagowego procesora, która zdaje się być jeszcze bardziej dopracowaną odmianą standardowego S820.

Snapdragon 820 w wydaniu przeznaczonym dla Samsung zachował ponoć tę samą specyfikację, co zwykła edycja, czyli m.in. cztery rdzenie Kryo i układ graficzny Adreno 530 – wszystko w 14 nm procesie technologicznym – ale zaoferuje jeszcze mniejszy pobór prądu i lepsze zarządzanie temperaturami. W rezultacie ma to przynieść wzrost ogólnej wydajność nawet o 10%, z potencjałem na dalsze „podkręcenie mocy” procesora.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.