Qualcomm rozsyła próbki testowe Snapdragona 820

Opublikowano: 2015-06-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragonNowe doniesienia z Chin sugerują, że Qualcomm ustalił już oficjalną specyfikację nadchodzącego Snapdragon 820 i obecnie rozsyła próbki układu do producentów smartfonów.

W marcu na targach MWC w Barcelonie, Qualcomm zapowiedział następcę niezbyt udanego Snapdragona 810. Ujawniono wówczas, że topowy chip oparty będzie na architekturze ARMv8 i autorskich, 64-bitowych rdzeniach Kyro. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, rdzenie te będą taktowane zegarem o częstotliwości 3.0 GHz, a całość produkowana będzie w 14 nm procesie litograficznym Samsunga. Oznacza to, że Qualcomm zrezygnuje z usług TSMC, o czym spekulowano od dłuższego czasu.

Dodatkowo, według informacji z Chin, pierwszymi producentami smartfonów, którzy będą mieli okazję przetestować Snapdragona 820 są m.in. Sony, HTC i Xiaomi. Ostatnia z wymienionych firm ma zamiar wyposażyć w ten układ swojego nadchodzącego flagowca Mi 5, którego premierę przewidziano na październik tego roku.

Pytaniem pozostaje, czy Snapdragon 820 będzie w stanie rozwiązać problemy z przegrzewaniem, które trapią jego starszego brata – model 810? Biorąc jednak pod uwagę, że ma on być oparty na sprawdzonej i jak do tej pory niezawodnej technologii Samsunga (stosowanej przy produkcji układu Exynos 7420), można spodziewać się znacznej poprawy.

Źródło: Gizmochina

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.