Qualcomm Snapdragon Wear 1100 - nowy układ scalony dla wearables i Internetu Rzeczy

Opublikowano: 2016-06-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-wearables-3Qualcomm ujawnił chip Snapdragon Wear 1100, którego głównym przeznaczeniem jest prosta elektronika noszona i urządzenia z gatunku IoT.

Tak jak zaprezentowany w lutym model o numerze 2100, Snapdragon Wear 1100 charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię i małym rozmiarem. Jest wyposażony w pojedynczy rdzeń Cortex-A7 taktowany zegarem 1.2 GHz, którego wspiera jednostka graficzna zdolna do wyświetlania nieskomplikowanego interfejsu 2D. Procesor ma współpracować z systemami operacyjnymi opartymi o Linuxa, które nie wymagają tak dużej mocy obliczeniowej jak chociażby Android Wear.

Dzięki nowemu chipowi połączymy się z siecią Wi-Fi i LTE (cat. 1), a także skorzystamy z Bluetooth 4.1 Low Power oraz GPS z GLONASS. Co więcej, na wyposażeniu znalazł się iZat Gen 8C – silnik służący do lokalizacji urządzenia.

Podczas gdy Snapdragon Wear 2100 jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych smartwatchy, SW1100 jest przez Qualcomma określany jako układ idealnie nadający się dla prostych fitness trackerów, inteligentnych opasek i headsetów, czy też zegarków dla dzieci i starszych osób. Elektroniki wyposażonej w nowość amerykańskiego koncernu powinniśmy oczekiwać w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Anandtech

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.