Qualcomm Snapdragon Wear 2100 zwiastunem nowej ery wearables

Opublikowano: 2016-02-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon-wear-2100Qualcomm ujawnił całkowicie nowy chip dedykowany inteligentnym zegarkom, który ma być mniejszy, wydajniejszy i bardziej zaawansowany od obecnie stosowanych rozwiązań.

Większość dostępnych na rynku smartwatchy z Android Wear jest napędzanych przez znany z telefonów, zmodyfikowany i przystosowany do pracy z mniejszymi urządzeniami, układ Snapdragon 400. Jego następcą jest zapowiedziany Snapdragon Wear 2100, po którym możemy się spodziewać 25% mniejszego zapotrzebowania na energię i który ma o 30% mniejszą powierzchnię, co pozwoli na projektowanie cieńszych zegarków z bardziej żywotnymi bateriami. Ponadto, w układzie znajduje się nowy modem LTE ze zintegrowanym GNSS (Globalny System Nawigacji Satelitarnej), jak również ulepszone Wi-Fi, niskonapięciowy kontroler Bluetooth oraz koprocesor odpowiedzialny za dokładniejszą pracę sensorów monitorujących aktywność i analizujących dane użytkownika.

news-wearables-2

Nowa platforma Qualcomma zasili następną generację smartwatchy z Android Wear, zegarki dla dzieci i seniorów, inteligentne opaski, a także okulary i  hełmy wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości. Na pierwsze produkty ze Snapdragon Wear 2100 będziemy jednak musieli najprawdopodobniej poczekać do 2017 roku.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.