Qualcomm ujawnił Snapdragona 820 z rdzeniami Kryo

Opublikowano: 2015-03-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragon820Amerykański producent układów mobilnych zapowiedział procesor nowej generacji – Snapdragon 820 wykorzystujący autorskie rdzenie Kryo, który będzie w przyszłości napędzał wiele najlepszych urządzeń z Androidem i Windows Phone.

Snapdragon 820 zostanie wytworzony w procesie technologicznym FinFET, lecz Qualcomm nie sprecyzował czy zastosowana zostanie 16 nanometrowa architektura TSMC czy 14 nanometrowa od Samsunga. Wiemy, że będzie oparty na nowej platformie obliczeniowej zwanej Zeroth. Oznacza to, że smartfon będzie w stanie poznawać użytkownika, jego zachowania, otaczający go świat, aby następnie podejmować działania na własną rękę oraz przewidzieć, co jego posiadacz zamierza zrobić w danym momencie. Poza tym platforma ma jeszcze lepiej zabezpieczyć przed nieznanymi wirusami, zapewnić wyższy poziom doznań podczas wykonywania fotografii i rejestrowania materiałów wideo. Oczywiście to zaledwie początek możliwości, jakie mają nadejść wraz z Zeroth.

news-snapdragon820-zeroth-platformaWewnątrz Snapdragona 820 znalazł się autorski, zmodyfikowany rdzeń ARMv8 Qualcomma zwany Kryo, który wykonany został w 64-bitowej architekturze. Niestety, więcej informacji nie zostało ujawnione. Musimy zatem cierpliwie wyczekiwać kolejnych doniesień z obozu amerykańskiego producenta.

Pierwsze jednostki mają zostać udostępnione w drugiej połowie 2015 roku, w związku z czym można spodziewać się, że pojawią się w urządzeniach mobilnych pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

Źródło: AnandTech

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.