Qualcomm zapowiada Snapdragona 821

Opublikowano: 2016-07-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-qualcomm-snapdragonQualcomm oficjalnie zapowiedział Snapdragona 821, czyli kolejny flagowy układ scalony dla urządzeń mobilnych. Stanowi on niewielką modyfikację obecnego na rynku modelu S820.

Nowość nie zastępuje Snapdargona 820, będąc raczej dopełnieniem oferty amerykańskiego producenta. Nie oferuje też niczego rewolucyjnego, czego nie widzieliśmy w poprzedniku, przez co słusznie określana jest mianem „przejściowego rozwiązania” do czasu premiery kolejnej generacji chipu.

Snapdragon 821 to nadal czterordzeniowy układ wykonany w procesie technologicznym 14 nm. Jest jednak 10% szybszy od starszego brata, co jest zasługą zwiększonego taktowania rdzeni Kryo – dwa z nich (wysokowydajne) mają 2.4 GHz zamiast 2.2 GHz, zaś dwa następne (energooszczędne) podkręcono z 1.6 GHz do 2 GHz. Zmieniła się też częstotliwość zegara procesora graficznego – z 624 MHz do 650 MHz.

Premiera Snapdragona 821 ma się odbyć w drugiej połowie 2016 roku, a pierwszymi urządzeniami zasilanymi przez tę jednostkę mogą być Samsung Galaxy Note 7 (wariant dla rynku amerykańskiego) oraz nowe Nexusy od HTC. Inna plotka głosi, że w produkt Qualcomma mogą zostać wyposażone również hełmy wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Qualcomm, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.