Qualcomm zwalnia blisko 600 pracowników

Opublikowano: 2014-12-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #problemy / awarie

news-qualcomm-zwolnieniaProducent układów scalonych ogłosił cięcia kadrowe, które dotyczyć mają około 600 osób. Zwolnienia obejmują różne oddziały firmy w wielu krajach na całym świecie.

Rzecznik prasowy Qualcomm stwierdził, że prawie 300 osób zostanie zwolnionych na terenie stanu Kalifornia, gdzie firma ma kilka swoich siedzib (m.in. w San Diego). Taki sam los czeka podobną liczbę zatrudnionych w międzynarodowych oddziałach. Pod koniec września, Qualcomm miał ponad 31 tysięcy pracowników na całym świecie, wliczając w to tych, którzy pracowali zarówno na pełen etat, jak i tymczasowo. W ramach zmian, część osób czeka również przeniesienie do innych sektorów i placówek korporacji.

Rzecznik firmy stwierdził, że zwolnienia nie są powiązane ze śledztwem, które toczy się przeciwko Qualcomm w sprawie rzekomego łamania zasad uczciwej konkurencji, a zmiany odzwierciedlają jedynie obecne priorytety i skupienie się na określonych projektach. Wspomniane śledztwo toczy się od listopada 2013 roku, gdy Chiński rząd oskarżył firmę o złamanie prawa antymonopolowego. W zeszłym miesiącu taką samą skargę złożyła Unia Europejska oraz Federalna Komisja Handlu.

Źródło: Cnet

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.