Raport finansowy Sony – dział mobilny nadal na minusie

Opublikowano: 2014-10-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-sony-wynikiSytuacja w dalszym ciągu nie sprzyja japońskiemu gigantowi. Sony notuje starty, a w szczególności dotyczy to działu mobilnego.

Teleguru wspominało wczoraj o zmianie na najwyższym szczeblu władzy w dziale mobilnym Sony. Dzisiejszy dzień przyniósł jasną odpowiedź dlaczego tak się stało. Sekcja mobilna firmy zwiększyła swój dochód w ostatnim kwartale (ich II kwartał roku fiskalnego) o 1.2% do 2.8 miliarda dolarów, ale jednocześnie odnotowano spadek wartości przedsiębiorstwa o niemal 1.6 miliarda dolarów. Dane te pokrywają się ze stratami, jakie poniosło Sony Mobile Communications – również 1.6 miliarda dolarów, co w dużej mierze przyczyniło się do słabego ogólnego wyniku finansowego korporacji. Biorąc pod uwagę wszystkie działy Sony – firma zanotowała straty w wysokości 785 milionów dolarów, pomimo wzrostu dochodów o 7.2% (do 17.5 miliarda dolarów) w skali całego przedsiębiorstwa.

Na drugim biegunie znalazł się dział gier japońskiego giganta. Sony uzyskało przyrost dochodów aż o 83% względem poprzedniego roku, głównie dzięki wprowadzeniu na rynek konsoli do gier – PlayStation 4. Sektor odpowiedzialny za urządzenia, sprzedający półprzewodniki i obiektywy dla producentów smartfonów zanotował wzrost dochodów do 271 milionów dolarów, czyli aż o 187% względem zeszłego roku .

Sony nie pojawiło się w rankingu firmy analitycznej IDC, który dotyczy pięciu czołowych dostawców smartfonów i raczej nie zapowiada się na to, by sytuacja wkrótce uległa zmianie. Korporacja zdecydowała bowiem o obniżeniu prognozy sprzedaży telefonów – z 43 do 41 milionów. Jest to sporo mniejsza liczba od zakładanych na początku roku fiskalnego 50 milionów smartfonów.

Jeśli ktokolwiek liczył na to, że ciężkie czasy dla Sony się skończyły, niestety musi odłożyć te nadzieje na później. Przedsiębiorstwo nadal nie potrafi wyjść z dołka, a jedynymi działami, które ratują nieco sytuację, są te związane z grami i urządzenia. Przed sektorem mobilnym jeszcze długa droga do sukcesu.

Źródło: Sony

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.