Raport Gartner: Apple największym producentem smartfonów na świecie

Opublikowano: 2015-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-iphone6-sprzedażJak wynika z danych opublikowanych przez firmę analityczną Gartner, Apple zdetronizował Samsunga i w IV kwartale 2014 roku stał się największym producentem smartfonów na całym świecie sprzedając 74.8 miliona iPhone’ów w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku.

Po raz pierwszy od 2011 roku firma z Cupertino liderowała w kwestii sprzedanych sztuk słuchawek w ciagu jednego kwartału (20.4% udziału w całkowitej sprzedaży). W tym samym czasie Samsung sprzedał 73 miliony swoich smartfonów, zajmując ostatecznie drugie miejsce w stawce (19.9% udziału). W IV kwartale 2013 roku sytuacja wyglądała zgoła odmiennie. Koreański producent znacząco wyprzedził konkurencję z wynikiem 83.3 miliona egzemplarzy. Apple sprzedał wtedy 50.2 miliona smartfonów, czyli o 49% mniej niż obecnie, zaś Samsung o 12% więcej.

Trzecie, czwarte i piąte miejsce należało odpowiednio do Lenovo-Motorola (24.3 miliona sztuk), Huawei (21 miliona) oraz Xiaomi (18.6 miliona). Ostatni z producentów zanotował też największy, bo aż trzykrotny, przyrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku. Z kolei w całym 2014 roku Xiaomi sprzedał ponad 60 milionów swoich smartfonów. W ujęciu rocznym brylował Samsung z wynikiem 307.5 miliona sztuk (392.5 miliona licząc podstawowe telefony, tzw. feature phone’y), które znalazły swoich nabywców. Apple zaś sprzedał 191.4 miliona iPhone’ów. Zestawienie zamknęły Lenovo, Huawei oraz LG.

Źródło: Gartner

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.