Raport penetracji telefonii komórkowej po III kwartale 2014

Opublikowano: 2014-10-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #urzędy #wyniki / raporty

img-simcards-8Na polskim rynku pojawia się coraz więcej kart SIM i tendencja ta została zachowana również w trzecim kwartale tego roku.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) penetracja na rynku telefonii komórkowej w Polsce wzrosła do 148.8% na koniec września tego roku. W porównaniu do wyniku uzyskanego kwartał wcześniej (147.7%), daje to przyrost na poziomie 398.9 tysięcy aktywnych kart SIM. Ponadto, na koniec 2013 roku wskaźnik penetracji wynosił 146.8%

GUS podał, że wraz z końcem III kwartału 2014 roku w Polsce działało ponad 57 miliona kart SIM. W ujęcie rocznym oznacza to, że liczba ta wzrosła o 1.2 miliona.

W sieci publicznej telefonii przewodowej utrzymał się zapoczątkowany w 2005 roku spadek liczby telefonicznych łączy głównych. Pod koniec III kwartału bieżącego roku wyniosła ona około 5.7 miliona, co jest wynikiem o około 3% mniejszym niż w grudniu ubiegłego roku.

Zgodnie z podanymi przez GUS danymi na 100 mieszkańców przypadało 14.7 łączy. Dla porównania pod koniec 2013 roku wartość ta wynosiła 15.1. Przełożyło się to na liczbę łączy w obszarze sieci ISDN15 na poziomie około 854 tysięcy (w tym prawie 92% zainstalowano w miastach). Jest to wynik o 7% mniejszy niż w końcu ubiegłego roku.

Źródło: ISBnews

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.