Raport przenośności numerów w 2015 roku

Opublikowano: 2016-01-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

img-simcards-8W 2015 roku przeniesiono 1.655 milionów numerów, czyli ponad 5% więcej niż rok wcześniej. W samym czwartym kwartale sieć zmieniło jednak nieco mniej numerów niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Jak wynika z danych i szacunków Telepolis.pl, z każdym kolejnym kwartałem spada udział P4 w numerach przychodzących i rośnie procent oddanych numerów. W porównaniu z początkiem 2015 roku, operator przyjął w czwartym kwartale o ponad 5% mniej kart SIM. Niemniej, ogólny bilans netto miał znacznie lepszy niż u konkurentów, trzymając poziom 95.3 tysięcy numerów i minie jeszcze trochę czasu, zanim ten stan się zmieni.

Orange w trzecim kwartale ubiegłego roku niemal zrównoważył przyjęcia i oddania, stopniowo pnąc się w górę. Kwartał później był już na plusie, pozyskując prawie 20 tysięcy numerów. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała natomiast w obozie T-Mobile, który stracił przeszło 100 tysięcy numerów, a do którego przeszło niewiele więcej numerów niż do operatorów wirtualnych (MVNO). Również Polkomtel po raz kolejny więcej stracił niż zyskał.

Wyniki za IV kwartał 2015 roku

Wyniki za IV kwartał 2015 roku

Jeśli z kolei chodzi o operatorów wirtualnych i sekcję „Pozostali”, za osiągnięty wynik w głównej mierze odpowiada Virgin Mobile, który pozyskał ponad 20 tysięcy numerów, a utracił jedynie około 2 tysiące.

W ujęciu rocznym, żadnemu z największych operatorów telekomunikacyjnych za wyjątkiem P4 nie udało się wyjść na plus w przenośności numerów. Szansę miał Orange, ale problemy z utrzymaniem klientów skutecznie zniwelowały te plany, nawet pomimo stosunkowo dobrego wskaźnika przyjęć. Najwięcej w 2015 roku oddał T-Mobile, notując ogólny bilans na poziomie znacznie gorszym niż którykolwiek z rywali.

Wyniki za 2015 rok

Wyniki za 2015 rok

Zmiany - 2015 do 2014

Zmiany – 2015 do 2014 roku

Wśród pozostałych operatorów, na największym plusie (netto) w 2015 roku byli Virgin Mobile (53 tysiące numerów), Mobile Vikings (4.3 tysiące numerów, z czego 1.3 w czwartym kwartale) oraz FM Group, Tele25 i Telestrada (po około 1.5 tysiąca). Na drugim biegunie znalazło się z kolei MNI (2.1 tysiąca numerów na minusie; większość w ostatnim kwartale).

Źródło: Telepolis

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.