Recenzja Google Nexus 6: Na imię mi kontrowersja

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Tomasz Słowik
Kategorie / tagi: #polecane #pozostali

news-motorola-nexus6-wykonanie-1Do tej pory założenia urządzeń z serii Nexus były proste. Ma być wydajnie, tanio, uniwersalnie i bez dodatków producentów. Wygląda jednak na to, że Google zmienia zasady gry, gdyż odeszło od niektórych z powyższych założeń. Ale czy to źle?

Popularyzacja tzw. phabletów (smartfonów z ekranem o przekątnej powyżej 5 cali) zmieniła rynek nie do poznania. Dziś telefony wielkości dłoni nie są niczym dziwnym, a granica poręczności przesuwa się z każdym kwartałem. Zauważyło to też Google i postanowiło wykorzystać w swojej flagowej serii urządzeń. W efekcie, najnowszy Nexus (stworzony przez Motorolę) został wyposażony w ekran o przekątnej niemal 6 cali. To natomiast może budzić skojarzenia z… paletką do tenisa stołowego. Jednocześnie, musi on konkurować z równie dużymi modelami, takimi jak świetny Samsung Galaxy Note 4 lub bardzo stylowy Huawei Ascend Mate7.

Wykorzystanie tak pokaźnego (a do tego świetnego) ekranu AMOLED przyniosło jeszcze jedną zmianę – cenę. Motorola Nexus 6 był w dniu premiery najdroższych smartfonem z tej serii i niewiele ustępował pod tym względem flagowym produktom konkurencji.

Co użytkownik dostaje w zamian za tak wysoką cenę? Doskonały wyświetlacz, dobry aparat (nowość w przypadku Nexusów), bezkompromisową wydajność, pozbawione dodatków producentów oprogramowanie, dobrze wykonaną obudowę oraz gwarancję natychmiastowych aktualizacji do najnowszego Androida przez półtora roku od daty premiery sprzętu. Mało? W takim razie warto jeszcze dodać całkiem niezły czas pracy na baterii. Jak jednak powyższe zalety wypadają na tle groźnej, podobnej cenowo konkurencji? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie w pełnej

recenzji Google Nexus 6.

 

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.