Recenzja Huawei Acend Mate7: Pozory mylą

Opublikowano: 2014-11-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #pozostali

news-huawei-ascendmate7review-1

Huawei twierdzi w reklamach, że ten smartfon „zmienia reguły gry” i bez wątpienia jest to najbardziej imponujący telefon tego chińskiego producenta. Z drugiej jednak strony, ma on też równie imponujących konkurentów.

Niestety, hasło marketingowe okazuje się pewnym rozczarowaniem. Pierwsze wrażenie po wyjęciu Ascend Mate7 z pudełka jest świetne. Smartfon (a konkretniej phablet) jest doskonale wykonany, ma potężny, piękny ekran, który zajmuje niemal cały przód obudowy, a do tego ma ładną nakładkę na system z kilkoma motywami. Niestety, zachwyt nie trwa zbyt długo, gdyż irytuje w nim sporo drobiazgów.

news-huawei-ascendmate7review-2

Wielki ekran w codziennym użytkowaniu okazuje się niedogodnością, stylowa obudowa za bardzo kojarzy się z flagowymi urządzeniami HTC, oprogramowanie poza wyglądem ma mniej do zaoferowania niż bezpośrednia konkurencja, aparat robi stosunkowo ciemne, ponure zdjęcia, kamera gubi klatki w trakcie nagrywania, a to tylko część z jego mankamentów, o których przeczytać można w naszej dokładnej recenzji Huawei Ascend Mate7.

Wygląda więc na to, że chińskiemu producentowi jeszcze trochę brakuje, by dorównać swoim konkurentom z rynku smartfonów. Z drugiej jednak strony, postępy poczynione przez Chińczyków na przestrzeni ostatnich lat i tak robią spore wrażenie. W niedługim czasie może się więc okazać, że Samsungowi, Sony i innym producentom urósł groźny konkurent.

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.