Recenzja LG Leon 4G LTE: Zawodowy budżetowiec

Opublikowano: 2015-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #LG

news-lg-leon-4g-lte-1Zwolennicy budżetowych smartfonów nie powinni mieć w tym roku powodów do narzekań. Rynek ma ostatnio do czynienia wręcz z wysypem urządzeń z tego segmentu, a kolejne modele prześcigają się atrakcyjnością. Najnowsza propozycja od LG z tej półki cenowej, czyli LG Leon 4G LTE, to natomiast czarny koń tego wyścigu.

Od smartfona za ok. 500 zł można oczekiwać płynnego działania i niezawodności. Do niedawna nawet te dwie cechy przerastały możliwości najtańszych modeli. Dziś jednak zarówno klient stał się bardziej wymagający, jak i technologia poszła znacznie do przodu. Efekty są więcej niż pozytywne w przypadku koreańskiego LG Leon 4G LTE, który oferuje przyzwoitą wydajność, ładny wygląd, ciekawe oprogramowanie oraz łączność LTE, która w tym segmencie dopiero zaczyna pojawiać się wśród urządzeń. Nie można też pominąć dobrego wyświetlacza (o przekątnej 4.5 cala), który, pomimo dość niskiej rozdzielczości, powinien spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników.

Oczywiście, opisywany model nie jest bez skazy np. niespecjalny aparat, przeciętny czas pracy na jednym ładowaniu oraz obudowa wykonana z co najwyżej średniej jakości plastiku. Niemniej, od tak taniego urządzenia nie należy oczekiwać cudów, a LG należy się duży plus za znalezienie kompromisu między ceną, a oferowanymi możliwościami.

Jak ten telefon wypada jednak na tle licznej konkurencji m.in. Sony oraz Samsunga? Tego dowiecie się ze szczegółowej recenzji LG Leon 4G LTE. Na koniec warto dodać, że na rynku dostępny jest też wariant tego modelu bez łączności LTE (LG Leon). Niestety, od swojego droższego brata różni się on brakiem wsparcia dla wspomnianej technologii, znacznie gorszym procesorem oraz krótszym czasem pracy na jednym ładowaniu.

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.