Recenzja Samsung Galaxy Note Edge: Na skraju jutra

Opublikowano: 2015-03-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Samsung

test-samsung-galaxy-note-edge-1Producenci smartfonów prześcigają się w innowacjach. To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe dziś pojawia się w kolejnych flagowych modelach. LG G Flex i LG G Flex 2 są pierwszymi telefonami z wygiętymi obudowami, a Yota Yota Phone 2 to kolejny smartfon z dwoma ekranami. Natomiast Samsung Galaxy Note Edge jest prekursorem zagiętego wyświetlacza. Nie każda rewolucja jednak się zawsze udaje. Czy zatem nowy standard proponowany przez koreańskiego producenta jest przydatny i ma szansę podbić serca klientów?

Samsung Galaxy Note Edge to niewątpliwie flagowy Samsung Galaxy Note 4, któremu producent zagiął ekran na prawej krawędzi. Jest to pierwszy smartfon z takim wyświetlaczem, jednak na pewno nie ostatni – Samsung Galaxy S6 Edge jest kolejnym modelem z podobnym rozwiązaniem. Taki ekran sprawia, że urządzenie łączy w sobie najlepsze cechy poprzednika oraz (nieznacznie) rozszerza funkcjonalność telefonu. Zagięta część sporego (5.6 cala) wyświetlacza zwiększa możliwości dla użytkownika m.in. zawiera najbardziej istotne funkcje telefonu (kontakty, połączenia, wiadomości tekstowe itd.) oraz daje kilka dodatkowych przydatnych narzędzi np. linijka. Co więcej, można ją spersonalizować żeby mieć szybki i prosty dostęp do najczęściej używanych programów, co znacznie ułatwia pracę na smartfonie.

Ponieważ Edge (ang. krawędź) jest pierwszym przedstawicielem telefonów z zagiętym wyświetlaczem uznać go można za swego rodzaju prototyp. Dlatego też należy wybaczyć mu kilka niedociągnięć np. nieidealna czułość dotyku interaktywnego kantu. Rozczarowane będą natomiast osoby leworęczne, ponieważ telefonu nie da się obsłużyć lewą dłonią. Jednak dla wielu będzie to lepsze rozwiązanie do zwiększenia możliwości wyświetlacza niż bardzo szeroki BlackBerry Passport, a posiadający dwa ekrany Yota YotaPhone 2. Czy Note Edge jest, podobnie jak Tom Cruise w filmie Edge of Tomorrow (Na skraju jutra), w stanie zmienić przyszłość? Czy wygląd i sposób użytkowania smartfonów będzie zmieniony na zawsze?

Po odpowiedź na to jak i wiele innych pytań Teleguru zaprasza do zapoznania się z recenzją Samsunga Galaxy Note Edge.

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.