Recenzja Samsung Galaxy S6: Doskonałość z innej Galaktyki

Opublikowano: 2015-07-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Samsung

news-samsung-galaxy-s6-1Gwarantowany hit sprzedaży, telefon idealny, perfekcja w każdym calu – takimi słowami opisywano Galaxy S6 jeszcze przed jego debiutem. Gdy już smartfon trafił w ręce pierwszych konsumentów, zachwytom nadal nie było końca. Fani chwalili nowego flagowca Samsunga za znakomite podzespoły, wiele ciekawych rozwiązań oraz w końcu ekscytujący design. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić – mamy do czynienia z murowanym kandydatem do tytułu smartfona roku!

Telefon już od pierwszych, wstępnych testów, które Teleguru miał okazję przeprowadzić tydzień przed oficjalną premierą, wzbudzał niemały podziw. Samsung wziął sobie do serca wszelkie negatywne opinie na temat poprzednich flagowców (np. Samsung Galaxy S4 i Samsung Galaxy S5) i w tym roku zaskoczył nas urządzeniem, które wydaje się na pierwszy rzut oka być wręcz doskonałe. Samsung Galaxy S6 cieszy oko stylową, smukłą obudową i kusi imponującym wnętrzem (wyjątkowo wydajne podzespoły) oraz znakomitym ekranem. Do jego licznych zalet należą też aparaty, szczególnie główna, 16-megapikselowa jednostka, która robi fenomenalne zdjęcia i filmy. Ponadto, korzystanie z multimediów w tym modelu to czysta przyjemność.

Można sobie zatem zadać pytanie, czy jest to smartfon idealny? Niestety nie. Pomijając fakt, że ideałów po prostu nie ma, Samsung Galaxy S6 nie ustrzegł się wad, które po części wynikają z samych założeń przyjętych przez zespół projektantów. Postawiono na efektowny i jednolity design, lecz kosztem niewymiennej, palcującej się obudowy. Nie każdy może też zaaprobować jej wygląd, który został ewidentnie zainspirowany konkurencją spod szyldu Apple. Rozczarowujący jest też brak możliwości rozszerzenia pamięci kartami microSD. Niezależnie od tego, czym kierował się producent przy podejmowaniu takiej decyzji, brak odpowiedniego slotu należy uznać jako wadę, która może przerodzić się w niemały problem dla niektórych użytkowników. Kolejnym istotnym minusem jest cena urządzenia – w momencie premiery około 3 tysiecy złotych za podstawowy, najmniej pojemny wariant. Dla wielu osób może to być przeszkoda nie do przeskoczenia.

Czy mimo nielicznych, ale w niektórych wypadkach drażniących mankamentów, warto rozważyć zakup tego smartfona? Czy Samsung odrobił zadanie domowe i wysłuchując próśb fanów przygotował telefon warty swojej ceny i wszelkich zachwytów? A może na rynku istnieją inne, ciekawsze propozycje? Tego, jak i wiele więcej dowiecie się z obszernej i skrupulatnej recenzji Samsunga Galaxy S6!

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.