Recenzja Sony Xperia M4 Aqua: Prawie jak flagowiec

Opublikowano: 2015-08-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Sony

news-sony-xperia-m4aqua-1Smartfonów ze średniej półki przybywa w zastraszającym tempie, ale Sony i tak próbuje swoich sił w tym segmencie. Producent stawia na rozpoznawalny wygląd, dobre podzespoły i implementuje rozwiązania z droższych modeli. Czy to jednak wystarczy?

Ok. 1100 zł za telefon, to dla wielu klientów bardzo dużo. Z drugiej jednak strony, to ponad dwukrotnie mniej, niż w przypadku flagowych modeli, więc cenę można uznać za w miarę przystępną, zwłaszcza jeśli kupuje się telefon na raty lub przez operatora. Za tę kwotę Sony Xperia M4 Aqua oferuje dobry, pięciocalowy ekran o rozdzielczości HD, świetnie wykonaną obudowę, długi czas pracy na jednym ładowaniu, Androida w nowej wersji 5.0 oraz stylową nakładkę na interfejs z rozbudowanymi odtwarzaczami wideo i muzyki. Dodatkowymi atutami tego modelu są: wykorzystanie wzornictwa znanego ze znacznie droższych telefonów Sony, a także wodoodporność, z której słyną flagowe smartfony tego producenta. Całość działa dzięki wydajnemu procesorowi Snapdragon 615 i 2 GB pamięci RAM, które zapewniają płynną pracę zarówno systemu, jak i aplikacji (w tym gier).

Niestety, sprzęt ten ma też kilka wad, z których najbardziej dokuczliwy jest co najwyżej przeciętny aparat. Pomimo matrycy o rozdzielczości 13 Mpix, smartfon robi w dobrych warunkach oświetleniowych zaledwie poprawne fotografie, co w przypadku sprzętu za ponad 1000 zł pozostawia pewien niedosyt. Zastrzeżenia wzbudza też bardzo ograniczona ilość wbudowanej pamięci – z 8 GB użytkownik ma dostęp do jedynie 3 GB. Nie każdemu przypadnie też do gustu wygląd słuchawki, który pomimo, że jest bardzo elegancki i minimalistyczny, kojarzyć się może z modelami Sony sprzed nawet dwóch lat (np. Sony Xperia Z).

W ostatecznym rozrachunku, nowa propozycja Japończyków to bardzo interesujący smartfon, którego zalety przyćmiewają wady. Szkoda jednak, że został on wstępnie wyceniony aż tak wysoko, gdyż za podobne pieniądze można kupić wiele równie udanych modeli lub nawet starszych flagowców. Dlatego przed wyborem tego urządzenia warto zapoznać się z jego szczegółową recenzją Sony Xperia M4 Aqua, która dokładnie wypunktowuje jego mocne i słabe strony oraz wskazuje, jakie smartfony mogą okazać się od niego atrakcyjniejsze.

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.