Recenzja Sony Xperia Z3: Do trzech razy sztuka

Opublikowano: 2014-11-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Sony

news-sony-z3rewiew-1

Japoński producent usilnie stara się sprawdzić, ile razy można sprzedać prawie ten sam produkt w ciągu półtora roku. Wygląda jednak na to, że w przypadku Xperii Z3 liczba różnic względem poprzednika niebezpiecznie zbliżyła się do zera.

Jakiś czas temu Sony ogłosiło, że jego flagowe modele będą pojawiać się co pół roku, by zapewniać użytkownikom najnowsze technologie w możliwe krótkim czasie. Decyzja ta została przyjęta przez fanów marki dosyć negatywnie, jednak producent dosyć szybko wrócił do rocznego cyklu wydawniczego.

Niemniej, owocem podjętej strategii było pojawienie się w marcu 2014 roku Sony Xperia Z2, a zaledwie pół roku później jej następcy, czyli omawianej Xperii Z3. Pierwszy ze smartfonów okazał się doskonałym urządzeniem, aczkolwiek już wtedy zarzucano Sony brak znaczących różnic względem jeszcze starszej Xperii Z1. Niestety, pomimo takich głosów producent zdecydował się na stworzenie kolejnego bardzo podobnego urządzenia z serii w ciągu kilku miesięcy.

W efekcie powstało rewelacyjne urządzenie, które jednak niewiele różni się od swoich poprzedników, a co gorsza nie poprawia jego mankamentów. Wśród nich najpoważniejsze to problemy z dobieraniem balansu bieli podczas robienia zdjęć w trybie lepszej automatyki (przykłady poniżej) oraz podatnej na zarysowania obudowy, pomimo wykorzystywania wzmacnianego szkła. Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza, to słabe i mocne strony tego modelu poznać można dzięki naszej szczegółowej recenzji Sony Xperia Z3.

news-sony-z3rewiew-10news-sony-z3rewiew-11

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.