Reinkarnacja Virgin Mobile: Firma zamierza podbić rynek

Opublikowano: 2014-09-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oferty / taryfy #pozostali operatorzy #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-virgin-noweplany-1Nowy prezes Virgin Mobile zapowiada, że sieć ma nowych inwestorów i teraz dopiero pokaże, na co ją stać. Za dwa lata chce mieć milion użytkowników.

Można odnieść wrażenie, że od długich miesięcy sieć Virgin Mobile znajdowała się w stanie śmierci klinicznej. 80 tysięcy użytkowników to nie jest poziom, z którego byłby zadowolony jakikolwiek operator po dwóch latach obecności na rynku. Jednak nowy szef polskiego oddziału Virgin Mobile, Mario Cvitkovic zapowiada, że to się szybko zmieni.

W wywiadzie dla Dziennika gazety Prawnej Cvitkovic powiedział, że sieć przez ostatni okres zmagała się z problemami natury finansowej i poszukiwała nowych inwestorów. Teraz udało się pozyskać partnerów biznesowych, między innymi CEE Mobile Capital, fundusz Delta Partners z Dubaju oraz International Finance Corporation (członek Banku Światowego).

– Nasz plan minimum to pozyskanie co najmniej 1 mln klientów w ciągu 2 lat. Ale wierzę, że możliwe jest pozyskanie w ciągu 4 lat dwa razy więcej użytkowników, czyli 2 mln – mówi Cvitkovic. 

Nowy szef Virgin Mobile nie ukrywa, że operator zamierza postawić przede wszystkim na mobilny dostęp do Internetu oraz oferowanie związanych z nim usług, na przykład wypożyczanie filmów online wzorem serwisu Netflix, który na zachodzie odniósł olbrzymi sukces.

Analizę bieżącej oferty Virgin Mobile Teleguru prezentuje na stronie: http://www.teleguru.pl/mix/mobile_vikings_97

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.