Relacja z premiery Sony Xperia X w Polsce

Opublikowano: 2016-05-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia_x-premiera-6W czwartek, 19 maja 2016 roku, odbyła się polska premiera smartfonów Sony z rodziny Xperia X. Nowości cechują się przede wszystkim dużymi możliwościami fotograficznymi oraz charakterystyczną stylistyką OmniBalance. Ceny zaczynają się od 1299 złotych.

Przedstawicielami nowej serii smartfonów japońskiego koncernu są: Xperia XA, Xperia XA Ultra, Xperia X oraz Xperia X Performance. Sony znacznie uprościło nazewnictwo swoich produktów, rezygnując z Xperii Z, C oraz M, a każde kolejne modele (lub większość z nich) powinny od teraz należeć wyłącznie do klasy Xperia X.

Tym, co wyróżnia smartfony Xperia X, są zastosowane w nich aparaty fotograficzne. Nawet najtańsza z propozycji – Xperia XA – może się pochwalić przetwornikami o matrycach 13 oraz 8 Mpix. Sony Xperia X i X Performance oferują natomiast główną jednostkę 23 Mpix z hybrydowym autofokusem, wspartą przez przednią kamerkę 13 Mpix. Nie mniej interesująco przedstawia się Xperia XA Ultra, która powinna spodobać się fanom selfie, w związku z wyposażeniem w 16-megapikselowy frontowy aparat z diodą doświetlająca, optyczną stabilizacją obrazu i szerokokątnym obiektywem.

news-sony-xperia-x-1

Dla zainteresowanych:

Ceny smartfonów w przedsprzedaży:

  • Sony Xperia XA – 1299 złotych
  • Sony Xperia X – 2599 złotych
  • Sony Xperia X Performance – 3099 złotych

Kwotą, jaką przyjdzie nam zapłacić za Xperię XA Ultra jest aktualnie nieznana. Więcej informacji tutaj.

Warto wspomnieć, że na początku maja Sony wystartował z kampanią promującą smartfony Xperia X. W zaprezentowanych spotach skupiono się na designie każdego z modeli, ich aparatach oraz żywotnej baterii wspieranej przez tryb Stamina i inteligentne zarządzanie energią.

 

Galeria:

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.